Λογοτεχνικός διαγωνισμός 2016-2017

0Και τη φετινή σχολική χρονιά 2016-2017 ο Σύνδεσμος Φιλολόγων Κεφαλονιάς-Ιθάκης διοργάνωσε τον καθιερωμένο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό για μαθητές των Γυμνασίων - Λυκείων του νομού.

Στις 17 Μαΐου 2017 έγινε η εκδήλωση του Συνδέσμου με αφιέρωμα στον ποιητή Τάσο Λειβαδίτη, πάνω  σε κείμενο του οποίου εκλήθησαν οι μαθητές να γράψουν ποίημα ή πεζογράφημα, και στην οποία ανακοινώθηκαν και τα Βραβεία του φετινού διαγωνισμού των μαθητών.

Μεγάλη  χαρά και υπερηφάνεια νοιώσαμε με την απονομή του 1ου και 2ου Βραβείου Πεζογραφίας στο Σχολείο μας και συγκεκριμένα στον μαθητή μας Αναστάσιο Μουντάκη ( Β΄τάξη) και στην μαθήτριά μας Ευαγγελία Βαγγελάτου (Β΄τάξη) αντιστοίχως.

Διαβάσετε τα βραβευθέντα έργα τους:

1. Α. Μουντάκης, Αν είχαμε αντιδράσει

2.Ευ. Βαγγελάτου, Τραγούδησε αν μπορείς

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των καθηγητών του Σχολείου μας εύχεται στον Τάσο και στη Βαγγελία η επιτυχία να συνοδεύει κάθε προσπάθειά τους.

BRAVO

Οι δύο βραβευθέντες μαθητές μας

mountakis

Ο Α. Μουντάκης διαβάζει απόσπασμα του έργου του