ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 1 ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

Στις 19-1-2018 ημέρα Παρασκευή ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Αργοστολίου έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του σε εκδήλωση στο χώρο του σχολείου.

Σ αυτήν συμμετείχαν εκτος των μελών του Δ.Σ. του συλλόγου και μέρος της ανδρικής χορωδίας της ΚΕΔΗΚΕ οι οποίοι μας χάρισαν τραγούδια και μελωδίες της επτανησιακής μουσικής μας παράδοσης υπό την καθοδήγηση του μαέστρου Μουρελάτου Αγγελου.

Ο σύλλογος των καθηγητών του 1ου Γυμνασίου ευχαριστεί τον σύλλογο γονέων και την ανδρική χορωδία της ΚΕΔΗΚΕ για την πολύ όμορφη αυτή εκδήλωση και τους εύχεται καλή χρονιά.

pita 1

pita 2