Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση 2014-15

Τη Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2014 το Σχολείο μας πραγματοποίησε τη Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση για γονείς, μαθητές και φίλους. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο θεατράκι του 5ου Δημοτικού Σχολείου Αργοστολίου, που πρόθυμα μας παραχορήθηκε για το σκοπό αυτό.

Η εκδήλωση περιελάμβανε χριστουγεννιάτικα τραγούδια, την αφήγηση από τη μαθήτρια Τζουγανάτου Σοφία του παραμυθιού του Χάνς Κρίστιεν Άντερσεν "Το κοριτσάκι με τα σπίρτα", στη συνέχεια παρουσιάσθηκε το Θεατρικό έργο "Εμπενίζε ΤV" του Βασίλη Αναστασιάδη και έκλεισε με το κείμενο "Χριστουγεννιάτικο Μήνυμα".

Οι μαθητές, σε διδασκαλία της πρώην συναδέλφου κας Πεφάνη Ιωάννας (Ζάννας), απέδωσαν με κέφι και ενθουσιασμό τους ρόλους τους προσφέροντας στους παρευρισκόμενους μία αξιόλογη εκδήλωση.

Στη θεατρική παράσταση πήραν μέρος οι μαθητές: Σιδέρης Βαγγέλης, Κουτεντάκης Ηλίας, Αντωνάτου Νάσια, Καλογηράτου Άννα, Κοντού Χριστίνα, Παυλάτου Αλεξάνδρα, Καππάτου Κλειώ, Στρακάτος Δημήτρης, Τζουγανάτου Σοφία, Πολλάκης Σπύρος, Δρακάτου Μαρία, Κοκκόση Μιχαήλα και Γαλιατσάτος Βαγγέλης.

Με ευχές για Καλές Γιορτές παραθέτουμε αποσπάσματα από την εκδήλωση.

Το κοριτσάκι με τα σπίρτα

Εμπενίζε TV