Επέτειος 25ης Μαρτίου σχ.ετ.2014-15

Τιμήθηκε και τη φετινή σχολική χρονιά 2014-2015 η Επέτειος της 25ης Μαρτίου 1821 από τους μαθητές του Σχολείου μας. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην Κοργιαλένειο Βιβλιοθήκη Αργοστολίου στις 23 Μαρτίου 2015. Τη διοργάνωση της εκδήλωσης είχε η φιλόλογος του σχολείου κα Καμινάρη Ελισάβετ και πήραν μέρος μαθητές από όλες τις τάξεις του σχολείου. Παρουσιάσθηκε το ιστορικό πλαίσιο από τις αφηγήτριες της εκδήλωσης, μαθητές απήγγειλαν ποιήματα,  τραγούδια ακούστηκαν από τη χορωδία και η εκδήλωση έκλεισε με δημοτικούς χορούς. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το Διοικητικό Συμβούλιο του Παραρτήματος του Λυκείου Ελληνίδων για την παραχώρηση παραδοσιακών φορεσιών για τους χορούς καθώς και το Δ.Σ. και τους εργαζόμενους της Κοργιαλενείου Βιβλιοθήκης Αργοστολίου για την παραχώρηση της αίθουσας.