Επέτειος 28ης Οκτωβρίου 2015-2016

Την 27η Οκτωβρίου 2015 το Σχολείο μας, όπως κάθε σχολική χρονιά, τίμησε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην "Κοργιαλένειο" Βιβλιοθήκη Αργοστολίου.

Στην εκδήλωση προηγήθηκε ο ορισμός σημαιοφόρου (Πυλαρινού Μαρία-Ευσταθία) και παραστατών (Καββαδία Αν., Μουντάκης Γερ., Βανδώρου Μαρ., Μαζαράκης Βασ.και Αλυσανδράτου Ελπ.) όπως και η απονομή Αριστείων και Βραβείων για το σχολικό έτος 2014-2015.

Ακολούθησε η εκδήλωση-αναφορά των γεγονότων με τη συμμετοχή μαθητών όλων των τάξεων, την επιμέλεια είχε η κα Καμινάρη Ελισάβετ, το μουσικό μέρος που ακολούθησε επιμελήθηκε ο κος Κοσμάτος Σπύρος.

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση.