Παρουσίαση προγραμμάτων

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΩΝ  ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Στο σχολείο μας το σχολικό έτος 2017- 2018 εκπονήθηκαν πολιτιστικά προγράμματα.

• « Τα γραμματόσημα ταξιδεύουν την Κεφαλονιά και την Ιθάκη στον κόσμο και στο χρόνο» (σε συνεργασία με το 2ο Γυμνάσιο). Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: κ. Μαρκάτου Μαρία, κ. Ατζελίδης Γεώργιος.

• «Η Προσφυγιά στην Κυπριακή Λογοτεχνία» . Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί : κ. Καδή Αγγέλα, Κ. Πάτλη Φερονίκη.

• «Καλλιτέχνες ?εν δράσει» . Παιδαγωγική ομάδα : κ. Αναλυτής Αλέξανδρος, κ. Κοσμάτου Ευγενία, κ. Πάτλη Φερονίκη.

Τα προγράμματα παρουσιάστηκαν από τις ομάδες των μαθητών που τα υλοποίησαν στα πλαίσια της εκδήλωσης « ΕΚΘΕΣΗ- ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2017-2018», που πραγματοποιήθηκε στην Κοργιαλένειο Βιβλιοθήκη την Πέμπτη 10 Μαΐου.

Στο χώρο της παρουσίασης οι «Καλλιτέχνες ... εν δράσει» εξέθεσαν ταμπλό με τα κολάζ που κατασκεύασαν , στα οποία παρουσίασαν φωτογραφικό υλικό με έργα Κεφαλονιτών καλλιτεχνών , δικές τους δημιουργίες ( φακέλους εργασίας, κάρτες...) και φωτογραφίες της ομάδας ...εν δράσει !

WP 20180510 11 23 12 Pro

received 1891667307572296